روشن: طرح جامع شهر اصفهان باید حق شهروندان را ادا كند

رییس كمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: طرح جامع شهر اصفهان باید متناسب با شهر اصفهان باشد و بتواند حق شهروندان به شهر را ادا كند.

فریده روشن در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا در مورد ضرورت طرح جامع شهر اصفهان اظهار كرد: طرح‌هایی كه در دوره‌های گذشته مطرح و اجرایی شده بود حالت جزیره‌ای داشت و از هم‌افزایی لازم برخوردار نبود. همچنین آن طرح‌ها دربرگیرنده مدیریت واحد شهری نبوده و به همین‌منظور در جلسات متعدد در شورای اسلامی شهر اصفهان ضرورت طرح جامع شهر اصفهان مطرح شد.

وی با اشاره به اینكه وقتی شهری خلاق با قابلیت زیست‌پذیری مناسب می‌خواهیم كه بتواند حق شهروندان به شهر را ادا كند باید موارد جامعی را هم برای آن در نظر بگیریم، ادامه داد: برای طراحی طرحی جامع و كامل كه تمامی موارد را در بر داشته باشد، باید كارشناسان و متخصصان رشته‌های مختلف اقتصادی، گردشگری، محیط زیست و همه فرهیختگان مشاركت كرده و انتظارات خود از آنچه كه یك شهر با كیفیت و مناسب باید داشته باشد را اعلام كنند.

رییس كمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح كرد: باید با كمك همه كارشناسان، متخصصان و فرهیختگان، آسیب‌ها و نقاط ضعفی كه در طرح‌های قبلی وجود داشته را بررسی و SWOT طرح را مشخص كرده تا بر اساس آن طرحی كه مناسب شهر است، انتخاب شود.